تساوی فیروزجا برابر شطرنج‌ باز آمریکایی

  • کد خبر: 15
  • /
  • 20 شهریور 1401, 18:02
  • /
  • اخبار داخلی / سایر ورزش‌ها
تساوی فیروزجا برابر شطرنج‌ باز آمریکایی

علیرضا فیروزجا در سوپرتورنمنت شطرنج به تساوی برابر دومینگوئز حریف آمریکایی دست یافت.

اسپورت تاکس _ علیرضا فیروزجا که در سوپرتورنمنت سینکفیلد شرکت کرده است، در دور هفتم این مسابقات به مصاف لینیر دومینگوئز شطرنج باز آمریکایی رفت و به تساوی رسید.

این تساوی درحالی برای برای فیروزجا به دست آمد که این شطرنج باز با ریتینگ ۲۷۷۸ در این مسابقات دست به مهره شده است. حریف او در این دور از مسابقات دارای ریتینگ ۲۷۴۵ بود. 

فیروزجا با این تساوی ۳.۵ امتیازی شد و همچنان در رده سوم این مسابقات قرار گرفته است. وسلی سو با چهار امتیاز در رده اول این رقابت‌ها قرار دارد. همچنین نیمن با چهار امتیاز در رده دوم ایستاده است.

در مسابقات سینکفیلد ۱۰ شطرنج‌باز برتر جهان حضور داشتند. مگنوس کارلسن قهرمان شطرنج جهان در دور چهارم این مسابقات به طور عجیبی از ادامه بازی‌ها انصراف داد. گفته می‌شود او به دلیل تقلب نیمن و شکست مقابل این شطرنج باز این مسابقات را ترک کرده است. این رقابت‌ها در باشگاه سنت لوییس از ۲ تا ۱۱سپتامبر (۱۱ تا ۲۰ شهریور) برگزار می‌شود. این پنجمین و آخرین دیدار از رقابت‌های تور شطرنج ۱.۴ میلیون دلاری است.

مجموع جوایز این رقابت‌ها ۳۵۰ هزار دلار تخمین زده شده است که نفر اول می‌تواند ۱۰۰ هزار دلار را برنده شود. هم‌چنین نفر دوم می‌تواند ۶۵ هزار دلار را کسب کند. باتوجه به کنار کشیدن قهرمان شطرنج جهان، فیروزجا یکی از مدعیان قهرمانی این مسابقات به شمار می‌آید.

ارسال نظر
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود