حواشی حواله خودرو فوتبالیست‌ها/ صدای دیگر ورزشکاران درآمد

  • کد خبر: 38
  • /
  • 12 آذر 1401, 15:21
  • /
  • کشتی / اخبار داخلی
حواشی حواله خودرو فوتبالیست‌ها/ صدای دیگر ورزشکاران درآمد

اعطای حواله واردات خودرو به فوتبالیست‌های تیم ملی پس از حذف از جام جهانی در مرحله گروهی باعث اعتراض دیگر ورزشکاران شده است.

اسپورت تاکس _ تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران با کسب سه امتیاز و رکورد هفت گل خورده و چهار گل زده از رقابت‌های جام جهانی فوتبال در مرحله گروهی خود حذف شد. ملی‌پوشان در دیدار اول با نتیجه سنگین 6 بر 2 مغلوب انگلستان شدند و در بازی دوم ولز را دو بر صفر شکست دادند. تیم کیروش در نهایت با مغلوب شدن برابر آمریکا در مرحله گروهی جام جهانی حذف شد.

اما پس از بازگشت ملی‌پوشان، از سوی دولت و به عنوان یکی از پاداش‌ها به اعضای تیم ملی فوتبال حواله واردات خودرو داده شد که این موضوع تا این لحظه باعث اعتراض دیگر ورزشکاران شده است.

در یکی از صریح‌ترین انتقادات، کامران قاسم‌پور رنک شماره اول وزن 92 کیلوگرم کشتی جهان و قهرمان جهان و دارنده مدال المپیک نسبت به این موضوع انتقاد تندی داشت و کشتی‌گیران و دیگر ورزشکاران را فرزند ناخوانده ورزش ایران دانسته است.

او گفته «واقعیت این است که ورزشکاران هر رشته به اندازه خودشان زحمت می کشند؛ ملی پوشان و قهرمانان ورزش ایران در هر رشته برای من قابل احترام هستند و هر پاداش یا دستمزدی هم که می گیرند، گوارای وجودشان. مشکل ما این است که مسئولین نگاه یکسانی به ورزشکاران ندارند. انگار ما فرزند ناخوانده این ورزش هستیم. اگر تیم ملی فوتبال در جام جهانی بوده، ما هم چند روز دیگر باید در خاک آمریکا در جام جهانی شرکت کنیم. اما همان مسئولانی که به فوتبالیست ها حواله خودرو دادند، اگر کشتی گیران در جام جهانی قهرمان هم شوند، چنین پاداشی به آن ها می دهند؟»

او همچنین درباره پاداش‌های اعطایی از سوی وزارت ورزش به کشتی‌گیران توضیح داد «واقعا خنده دار است که من دو سال است قهرمان جهان می شوم و برمی گردم، اما همان پاداشی که خود وزارت ورزش هم تصویب کرده را نمی دهند. اگر هم بدهند، به نظرتان 150 میلیون تومان دردی از ما دوا می کند؟ به فوتبال پاداش های میلیاردی می دهند، اما به کشتی که می رسند، می گویند بودجه نداریم. چطور بودجه در زمان قهرمانی های کشتی محدود می شود؟ در حین جام جهانی به فوتبالیست ها پاداش دادند، اما دو سال از قهرمانی ما می گذرد و هنوز از پاداش خبری نیست».

 

صدای قهرمان المپیک هم درآمد

دیگر چهره شاخصی که نسبت به این موضوع اعتراض کرده محمدرضا گرایی، قهرمان المپیک است. این فرنگی‌‎کار گفته «کشتی فقط در حد حرف ورزش اول است. به عنوان کسی که در دو سال اخیر طلا و نقره جهان و طلای المپیک را کسب کردم، انتظار دارم از سوی مسئولان دولتی توجه بیشتری به کشتی شود. کشتی ورزش اول کشور است و این موضوع نباید فقط در حد حرف باشد. کشتی بیش از 80 درصد مدال های جهانی و المپیک ورزش ایران را به دست می آورد، اما موقع رسیدگی و اهدای پاداش و حمایت که می رسد، کسی سراغ کشتی و کشتی گیران نمی‌آید».

او ضمن گلایه از تبعیض آشکار بین ورزشکاران تاکید کرده « بازی های جام جهانی را دیدم و به بازیکنان هم خسته نباشید می گویم، اما شنیدم که با وجود حذف تیم ملی، بازیکنان حواله واردات خودرو دریافت کرده اند. من هیچ وقت نمی گویم چرا به فوتبال رسیدگی شد و یا چرا به فلان ورزشکار پاداش دادند. نوش جان فوتبالیست ها، اما اینکه تبعیض بین رشته ها قائل می شوند، اذیت کننده است».

ارسال نظر
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود