بررسی نمایندگان ایران و رقبا؛ در انتظار یک یزدانی تیلور دیگر

  • کد خبر: 7
  • /
  • 20 شهریور 1401, 17:10
  • /
  • اخبار داخلی / کشتی
بررسی نمایندگان ایران و رقبا؛ در انتظار یک یزدانی تیلور دیگر

مسابقات کشتی قهرمانی جهان در روزهای آینده آغاز خواهد شد و آزادکاران ایرانی کار سختی در پیش روی دارند.

جایگاه: تیتر یک و نوار بخش ویژه (کشتی قهرمانی جهان)
اسپورت تاکس _  رقابت‌های کشتی قهرمانی بزرگسالان جهان روزهای ۱۹ تا ۲۷ شهریور در شهر بلگراد صربستان برگزار می‌شود و کشتی‌گیران آزاد و فرنگی ایران باید با رقبای خود سرشاخ شوند.

در این بین با توجه به غیبت تیم ملی کشتی روسیه، رقابت اصلی برای قهرمانی در آزاد، بین تیم‌های ایران و آمریکا خواهد بود. جایی که دو تیم بهترین‌های خود را به مسابقات اعزام کردند و رقابت سختی با یکدیگر خواهند داشت. در ادامه کشتی‌گیران ایرانی و مهم‌ترین رقبای آن‌ها بررسی شده‌اند:

وزن ۸۶ کیلوگرم؛ حسن یزدانی

قطعا یکی از جذاب ترین دیدارها در مسابقات کشتی قهرمان جهان ۲۰۲۲ صربستان، مقابله حسن یزدانی با دیوید تیلور خواهد بود، این پنجمین دیدار این دو کشتی گیر است که در آخرین دیدارشان حسن یزدانی توانست با شکست رقیب دیرینه اش به طلا دست یابد. یزدانی سه بار مغلوب این کشتی گیر شده است.

وزن ۷۹ کیلوگرم؛ محمد نخودی

از جمله تقابل های حساس و دیدنی مسابقات کشتی قهرمان جهان ۲۰۲۲ صربستان، قطعا می تواند تقابل محمد نخودی با جردن باروز آمریکایی باشد. نخودی در مسابقات کشتی قهرمان جهان نروژ مقابل باروز قرار گرفت و در نتیجه با شکست، به مدال نقره بسنده کرد، او با انگیزه هایی که دارد به دنبال شکستن طلسم شکست ناپذیری باروز در مقابل کشتی گیران ایرانی است.

وزن ۵۷ کیلوگرم؛ علیرضا سرلک

سرلک می تواند در نیمه نهایی با توماس گیلمن آمریکایی دارنده مدال نقره قهرمان جهان و برنز المپیک توکیو قرار گیرد،  توکیو می‌تواند با علیرضا سرلک در نیمه‌نهایی روبرو شود. گیلمن در دیدار با سرلک در جهانی ۲۰۲۱ به پیروزی رسید.

وزن ۷۴ کیلوگرم؛ یونس امامی

بهترین نفر این وزن کایل داک است، در ۷۴ کیلوگرم کایل داک بهترین نفر این وزن است، امامی برای مقابله با او در نیمه نهایی باید در یک چهارم از سد توران بایراموف از آذربایجان عبور کند. بایراموف در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۱ نروژ به رتبه پنجم دست یافت.

وزن ۹۷ کیلوگرم؛ محمد حسین محمدیان

کایل اسنایدر آمریکایی و محمدیان آخرین بار در جام متئو پلیکونه ۲۰۲۰ با هم روبه‌رو شدند که محمدیان در این دیدار پیروز شد. اسنایدر کشتی گیر برتر این وزن است و محمدیان در رتبه پنجم قرار دارد.

خبرنگار : محدثه باقری

ارسال نظر
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود